"TeleGama Polskiej Piosenki"proponuje widzom TV Polonia zabawę językiem polskim z wykorzystaniem tekstów popularnych polskich piosenek. Program jest realizowany na żywo.
Zabawa polega na odgadywaniu przez dzwoniących tytułów i wykonawców polskich piosenek na podstawie zniekształconych odpowiednio fragmentów tekstów. W każdym programie do rozwiązania jest 8 muzycznych zagadek ukrytych pod dźwiękami gamy. Za prawidłowe rozwiązanie każdej zagadki są nagrody.

W programie nie brakuje również wyjaśnień językowych na temat trudnych słów, ich form gramatycznych czy też zawiłych konstrukcji zdań. Z dużym poczuciem humoru wyjaśnień udziela prof. Jan Miodek.

Program i rozmowy z widzami prowadzą dziennikarz muzyczny Janusz Sadza oraz muzyk Eric Alira.

Prowadzacy:

Janusz Sadza
Scenarzysta, dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy. Pracował w Radiu Wrocław, Kolor, ESKA i FM, jest pomysłodawcą i scenarzystą seriali komediowych : "Świat według Kiepskich" oraz "Opowieści dziwnej treści" oraz scenarzystą kinowej wersji komiksu "Kajko i Kokosz".
W TV POLONIA współtworzył i prowadził program muzyczny PAŁER

Ali Jean Eric, Alira
Muzyk, , prezenter radiowy, działacz samorządowy.
Pochodzi z Burkina Faso w Afryce Zachodniej. Od 10 lat mieszka w Polsce a od roku ma polskie obywatelstwo. Jest laureatem reality-show BAR, prowadził program autorski w Radiu BRW Wałbrzych, stworzył i prowadzi zespół tańca afrykańskiego AFRO-BAOBAB. Jest pełnomocnikiem Burmistrza Ciechanowa ds. współpracy z partnerami Europejskimi.


zgłoszenie do programu


Pobierz próbkę wideo


Do oglądania filmu potrzebny jest DivX